Hakkımda

by ceylin
Hakkımda
Uzmanlık Alanlarım

Yetişkin psikoterapisi, Psikanaliz, Grup psikoterapisi, Kaygı bozuklukları, Bağımlılık, Psikolojik değerlendirme, Süpervizyon

Eğitim

Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra psikoloji eğitimi almak üzere gittiğim Fransa’da, Paul Valéry Üniversitesi’nden mansiyon alarak klinik psikolog ünvanıyla mezun oldum.  

2015 yılında, Paris Diderot Sorbonne Üniversitesi Psikanaliz ve Psikopatoloji Araştırmaları Doktora Okulu’ndan, “Psikanaliz ve Tıp” alanında en yüksek dereceyle doktor oldum.

Psikoloji Bölümü öğretim üyesi olarak çalışmış olduğum İstanbul Arel Üniversitesi’nde lisansüstü eğitim koordinatörlüğünü üstlendim. Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde, misafir öğretim üyesi olarak Lacancı yönelimli psikanaliz dersleri verdim.

2016’da Paris Üniversitesi CRPMS Araştırma Laboratuarı’na, uluslararası araştırmacı olarak kabul edildim. Halen Paris Üniversitesi Beşeri ve Toplumsal Bilimler Enstitüsü (IHSS) Psikanaliz Çalışmaları Departmanı’na bağlı öğretim üyesiyim.

Deneyim

Uzmanlığım süresince La Colombière Hastanesi ve Saint Martin de Vignogoul Kliniği’nde psikolog olarak görev aldım. Türkiye’de Surp Pırgiç Hastanesi ve İstanbul Psikiyatri Enstitüsü’nde klinik psikolog olarak çalıştım. Merdiven Psikiyatri ve Psikoterapi başta olmak üzere çeşitli kliniklerde türkçe ve fransızca dilinde bireysel psikanalitik psikoterapi çalışmaları yürüttüm. Yetişkin psikoterapisi, grup psikoterapileri, projektif test uygulamaları ve sanat atölyelerinde rehabilitasyon alanlarında deneyim sahibiyim. Psikanalitik Psikopatoloji ve psikanalitik klinikte güncel yaklaşımlar üzerine, Paris ve İstanbul’da psikanalist olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim. AlfaPsy ve WPA SIP üyesiyim.

Tezler 

  • Doktora : ”Kaygı, Beden ve Öznellik: Kaygının Kliniği ve Türkiye’deki güncel perspektifi”
  • Yüksek Lisans (Uzmanlık): “Bireysellik ve grupsallık. Psikotik kişilerle klinik uygulama üzerine tartışma.”
  • Yüksek Lisans : “Dünyayla ilişkide psikotik kırılma. Psikozlara psikanalitik ve fenomenolojik yaklaşım denemesi”